Postapokaliptyczne fan filmy na Kwarantankonie!

Postapokaliptyczne fan filmy na Kwarantankonie!

Na świecie panuje pandemia koronawirusa, która odmieniła oblicze naszego codziennego życia. W związku z chęcią powstrzymania rozprzestrzeniania się choroby zostały podjęte środki ostrożności, które zatrzymały nas w domach. Zostały odwołane wszelkie imprezy masowe, w tym konwenty, na które wielu z Was czekało. W czasach tego kryzysu rzemieślniczki i rzemieślnicy, twórcy i twórczynie i wszelkiego rodzaju wystawcy postanowili umilić Wam czas tworząc konwent online o nazwie Kwarantankon

Kwarantanna trwa…

Od 21 marca na konwentowym wydarzeniu na Facebooku możecie brać udział w wielu aktywnościach nie wychodząc z domu, siedząc przed komputerem. Prelekcje, konkursy, sesje RPG, warsztaty i to wszystko online przygotowane przez fanów z całej Polski! W trakcie wydarzenia nie brakuje wystawców, u których możecie zrobić zakupy w bardzo atrakcyjnych cenach i to wszystko bez wychodzenia z domu! Ważnym jest, aby teraz zostać w domu i powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa! My również wspieramy inicjatywę #ZOSTAŃwDOMU i przygotowaliśmy dla Was pokaz fan filmów o tematyce postapokaliptycznej, aby umilić Wam czas spędzony w domowych pieleszach. Zapraszamy…

Uwaga!

UWAGA! Pokaz fan filmów na Kwarantakonie jest przeznaczony dla widzów, którzy mają co najmniej 16 lat, ze względu na występowanie brutalnych scen walki i dużej ilości krwi.

Na początek mamy dla was krótkometrażowy film z gry Tom Clancy’s The Division. Tłem fabularnym gry, jak i fan filmu jest epidemia, która dzieje się w Nowym Jorku. W czasie Czarnego Piątku, czyli okresu wielkich wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych, śmiertelny wirus atakuje nowojorczyków. W mieście wybucha pandemia o niespotykanej dotąd sile. Sytuacji nie ratuje kwarantanna, ani interwencja wojska. Struktury społeczne załamują się, a w mieście panuje coraz większa anarchia, więc do akcji wkraczają członkowie tajnej organizacji agentów polowych Strategic Homeland Division, żeby chronić to, co zostało, i przywrócić nadzieję…

Tom Clancy’s The Division: Agent Origins

Tom Clancy’s The Division w największym stopniu nawiązuje do epidemii wirusa, ale na szczęście na świecie nie jest tak źle, jak zostało to przedstawione w filmie. Co mnie i zapewne Was bardzo cieszy.

Drugi fan film, który przygotowałem dla Was, dzieje się w świecie, który przegrał walkę z tajemniczą zarazą, znanym ze świetnej gry studia Naughty DogThe Last of Us. W fanowskim filmie The Last of Us: No Escape garstka ludzi próbuje przetrwać w świecie po apokalipsie spowodowanej przez grzyby, które zmieniają ludzi w zombie.

The Last of Us: No Escape

W trzeciej produkcji wkraczamy do świata stworzonego na potrzeby gry DayZ przez czeskie studio Bohemia Interactive. Do rzeczywistości opanowanej przez brutalnych zombie, w której nikomu nie można ufać i każdy jest dla nas potencjalnym zagrożeniem.

DAYZ: End of the Road

Następna postapokaliptyczna wizja świata zabierze nas do uniwersum znanego z filmów Mad Max, gdzie benzyna jest najcenniejszym dobrem i doprowadza wszystkich do szaleństwa! Produkcja jest lekko humorystyczna, ale niezwykle brutalna, z dużą ilością krwi, więc naprawdę nie zalecamy, aby pokazywać film dzieciom!

Mad Max: Roadkill BBQ

W naszym postapokaliptycznym pokazie nie mogło zabraknąć żywych trupów z komiksowego uniwersum The Walking Dead. Bardzo dobrze zrealizowany obraz opowiadający o młodej kobiecie budzącej się w otoczeniu trupów, który wygląda niemalże jak jeden z odcinków serialu.

Lost and Found – The Walking Dead fan film

Myśleliście, że zapomnę o Falloucie? Oczywiście że nie! W naszym piątym fan filmie ruszamy do postapokaliptycznej Ameryki, aby wraz z Rangerem pomóc matce w odnalezieniu jej zaginionej córki. Świetnie zrealizowana produkcja oddająca klimat gier z uniwersum Fallout. Polecam!

Fallout: Red Star

Na koniec produkcja z uniwersum gry Mutant Year Zero, opowiadająca o tajemniczym stalkerze, który zbiera cenne artefakty w niebezpiecznym postapokaliptycznym świecie po wojnie nuklearnej, w którym rządzą zwierzęta i mutanty. Naprawdę bardzo dobrze zrealizowany film fanowski.

Mutant – oficjalny fan film

Mam nadzieję, że podobały Wam się filmy, które dla Was przygotowałem. Wizje światów dość brutalnych, ale na szczęście są one tylko i wyłącznie fikcją, która na nas nie czeka. Pozostaje nam siedzieć w domu i czekać na opanowanie obecnie panującej epidemii koronawirusa. Więc pamiętaj – #ZOSTAŃwDOMU!

Jeśli chcielibyście zobaczyć ciekawe fanowskie filmy, które pokazałem podczas Fantasmagorii, to zajrzyjcie do tego artykułu:

Dajcie znać w ankiecie, który film najbardziej Wam się podobał!

Najbardziej podobał mi się film...
Loading ... Loading ...
0 0 votes
Article Rating
Poprzedni

Pokaz fan filmów na Konwencie Fantastyki Fantasmagoria 2019

Następny

Pokaz fan filmów na Dzień Gwiezdnych Wojen

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Fatal error: Uncaught Error: Undefined class constant 'COOKIE_LAST_VISIT' in /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-content/themes/gimg-theme-video-b/wpdiscuz/class.WpdiscuzWalker.php:71 Stack trace: #0 /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(144): WpdiscuzWalker->start_el('', Object(WP_Comment), 1, Array) #1 /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php(139): Walker->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #2 /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-includes/class-wp-walker.php(387): Walker_Comment->display_element(Object(WP_Comment), Array, '5', 0, Array, '') #3 /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-includes/comment-template.php(2250): Walker->paged_walk(Array, '5', 0, 0, Array) #4 /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/class.WpdiscuzCore.php(784): wp_list_comments(Array, Array) #5 /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default/comment-form. in /home/gimg/domains/fanfilmy.pl/public_html/wp-content/themes/gimg-theme-video-b/wpdiscuz/class.WpdiscuzWalker.php on line 71